آموزش نصب و راه اندازی Video.JS

۱۵ بهمن ۱۳۹۶

امروزه یکی از موثر ترین روش های تبلیغات آنلاین، تبلیغات درون ویدیویی یا VAST میباشد. اگر صاحب وب سایت یا رسانه ای هستید که در آن به نمایش ویدیو در زمینه های مختلف میپردازید، میتوانید از طریق نمایش تبلیغات ویدیویی به بینندگان خود کسب درآمد کنید.

کلیک یاب به عنوان یکی از بزرگترین شبکه های تبلیغات کشور، امکان پخش تبلیغ درون ویدیویی را برای شما فراهم آورده است و همچنین از طریق پلتفرم کلیک یاب میتوانید به تعداد تبلیغات نمایش داده شده، تعداد کلیک های صورت گرفته و در نهایت مبلغی که بوسیله نمایش این تبلیغات کسب کرده اید دسترسی داشته باشید.

در این مقاله قصد دارم نحوه نصب و پیاده سازی نمایش تبلیغات ویدیویی از طریق پلیر Video.js، را برای شما شرح دهم.

توجه داشته باشید این روش برای ناشرانی مناسب است که قصد دارند که ویدیوها را خودشان هاست کنند و در صورتی که منابع کافی هاستینگ در اختیار سایت شما نیست، این مقاله مناسب شما نیست.

 

شروع نمایش تبلیغات درون ویدیویی

برای شروع میبایست در پلتفرم کلیک یاب به عنوان ناشر(نمایش دهنده تبلیغات) ثبت نام کنید. سپس در قسمت وب سایت ها باید سایت خود را اضافه کرده و منتظر تایید کارشناسان باشید.(پروسه تایید ممکن است تا ۷۲ ساعت بطول بیانجامد).

هنگامی که سایت شما توسط واحد ناشران کلیک یاب تایید شد شما میتوانید با مراجعه به قسمت وب سایت ها و فشردن دکمه عملیات ها اقدام به دریافت کد آگهی نمایید.

 


 

پس از آنکه وارد قسمت دریافت کد نمایش آگهی شدید، گزینه آگهی درون ویدیویی و سپس گزینه video js را انتخاب کنید.

 

 


نصب کد نمایش Video Js

همانطور که میدانید سرویس Video Js یک سرویس رایگان بوده، که میتوانید با مراجعه به وب سایت https://videojs.com اطلاعات کاملی درباره این سرویس را دریافت یا دانلود نمایید.

برای نمایش پلیر در یک صفحه خاص میبایست از تگ های <VIDEO> استفاده کنید.

 

در کد زیر، بوسیله تگ <VIDEO> ، فایل oceans.mp4 نمایش داده میشود و همچنین بوسیله اتریبیوت poster تاکید کرده ایم که قبل از زدن دکمه نمایش ویدیو، کاربر تصویر فایل MY_VIDEO_POSTER.jpg را ببیند.

 

 

حال برای آنکه بتوانیم از سرویس رایگان Video Js استفاده کنیم میبایست پلاگین های مربوط به این سرویس را همانطور که در پایین مشاهده میکنید، در تگ <head> سایت خود فراخوانی کنیم :

 

توجه داشته باشید نسخه ای که با پلاگین وست کلیک یاب هماهنگ است نسخه ۵.۱۰.۸ میباشد و اگر چنانچه نسخه های بالاتر را فراخوانی کنید تبلیغات شما نمایش داده نخواهد شد. پس پیشنهاد میکنیم کدها را از همین آموزش کپی و در کدهای خود پیست کنید. 

قدم آخر

حال میتوانید کدی که از پلتفرم کلیک یاب (بخش دریافت کد آگهی) برای سرویس Video js دریافت کرده اید را در قسمت انتهای صفحه خود قرار دهید. به این نکته توجه داشته باشید که ۲ خط زیر میبایست در ابتدای کد کلیک یاب قرار داشته باشد :‌

 

سپس کدهای دریافتی از کلیک یاب که منحصر به سایت شما میباشد و باید کد نمایش کلیک یاب را حتما از اکانت کاربری خود دریافت کنید تا آمار آن را در پنل خود ملاحظه کنید:

 

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم

در صورتی که با مشکلی مواجه شدید یا سوالی برایتان پیش آمده است بوسیله ایمیل publisher@clickyab.com و یا تلفن 02123051462 با ما در تماس باشید.

 

تهیه شده در واحد ناشران کلیک یاب

آخرین بازنگری : بهمن ماه ۹۶